Sign In

metabolizm czyli szybka przemiana materii ....

Wasze pomysły na aktywny tryb życia - plany treningowe

metabolizm czyli szybka przemiana materii ....

Postprzez KamilSokołowski » 27 gru 2010, o 08:35

Metabolizm – całokształt reakcji chemicznych i związanych z nimi przemian energii zachodzących w żywych komórkach, stanowiący podstawę wszelkich zjawisk biologicznych. Procesy te pozwalają komórce na wzrost i rozmnażania, zarządzanie swoją strukturą wewnętrzną oraz odpowiadanie na bodźce zewnętrzne.

Reakcje chemiczne składające się na metabolizm są zorganizowane w szlaki metaboliczne, w których substraty przekształcane są najczęściej za pomocą enzymów w serii reakcji w produkty – metabolity. Enzymy pozwalają na przeprowadzanie mniej prawdopodobnych termodynamicznie reakcji, poprzez łączenie ich z odpowiednimi innymi reakcjami (dającymi odpowiedni efekt termodynamiczny netto lub elektrochemiczny). Pozwalają one również na regulację szybkości zachodzenia reakcji w zależności od zmian wewnątrz komórki lub sygnałów pochodzących spoza komórki.

jakie znacie metodyy?
KamilSokołowski

Re: metabolizm czyli szybka przemiana materii ....

Postprzez Stanisław Nowak » 27 gru 2010, o 08:37

Przez całe lato jeździłem na rowerze po 2-3 h 3-4 razy na tydzien. A raz na dwa tygodnie robilem ok 55km w ciagu dnia. Od czasu do czasu gram w tenisa(2h) i pływam(1,5h).
Mam bardzo duzy apetyt i nie wiem jak go ograniczyc.Macie jakies metody?
To co z tym metabolizmem? (jakby było w punkatch to bedę wdzięczny).
Stanisław Nowak

Re: metabolizm czyli szybka przemiana materii ....

Postprzez Aldona P. » 27 gru 2010, o 08:41

Nie powiem że na biologii nie znam sie bardzo dobrze bo czytam lekarskie książki o anataomii ale mam kilka pytań:
-Istnieją sposoby na naturalne zwiekszanie wydzielania GH? (hodzi mi o wzrost)

- Czy to powinno naturalnie zwiększyć ilość wydzielanego testosteronu? :

-cynk razem z B6 i magnezem,
-cholesterol,
-węglowodany po wysiłku,
-mocne ćwiczenia nóg rano,
-zmniejszenie wagi ciała,
-spokój i brak stresu,
- produkty jak najmniej przetworzone (lepiej surowe niż gotowane, lepiej gotowane niż smażone).
- produkty o wysokiej zawartości błonnika (chleb razowy, płatki zbożowe, warzywa).
- bez węglowodanów prostych (cukier, glukoza, fruktoza ).
- Staramy się zastępować tłuszcze zwierzęce - tłuszczami pochodzenia roślinnego.
- Wybieramy białko zwierzęce przed roślinnym.
(są to informacje z internetu i książek0

-No i jeśli by to zadziałało to co to może mi dać?

Dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi.
Aldona P.

Powrót do Sport