Sign In

Jaka dieta dla sportowca ???

Wasze pomysły na aktywny tryb życia - plany treningowe

Jaka dieta dla sportowca ???

Postprzez Stanisława Zielinska » 27 gru 2010, o 08:44

Macie jakąś receptę jak się dobrze odżywiać. Mam bardzo rozbity dzień uczelnia treningi a wiem że jedzenie regularne jest ważne. Trenuje 3x w tygodniu po 1.5godzi do tego jazda na rowerze rekreacyjnie w jakie witaminy powinienem zaopatrzyć swój organizm.
Stanisława Zielinska

Re: Jaka dieta dla sportowca ???

Postprzez Bronisława Wętka » 27 gru 2010, o 08:46

Przede wszystkim jedź często i mało. Nie ograniczaj się do dwóch posiłków dziennie. Spożywaj je nawet cztery i pięć razy w ciągu dnia. Mają być one wtedy niewielkie. Jedź powoli, siedząc spokojnie przy stole. Kiedy jemy szybko, połykamy niepotrzebnie powietrze. Po posiłku warto iść na pięciominutowy spacer. Może być oczywiście dłuższy, jednak 5 minut to minimum. Unikaj potraw, które wzdymają - czyli białego pieczywa, makaronów, bananów. Sól i przyprawy oparte na soli przyciągają wodę i zatrzymują w organźmie więcej płynów niż trzeba. Pijmy dużo wody, ale nie gazowanej. Na każde 30 kg ciała, warto wypić dziennie litr wody.
Polecam witaminki dla mężczyzn firmy Activitia TOP 10 - nie drogo.
Bronisława Wętka

Re: Jaka dieta dla sportowca ???

Postprzez Szczepan Piątek » 27 gru 2010, o 08:48

Na pewno powinieneś spożywać 5 posiłków dziennie :) . W pierwszym i po treningowym posiłku wrzuciłbym więcej węglowodanów . Natomiast do reszty skupiałbym się na białku i tłuszczach ( pierś z kurczaka + warzywa + oliwa z oliwek ). Do tego dorzuciłbym Bcaa Xtra z Activlabu i witaminy dla mężczyzn Top10 także z Activlabu. Brałem te witaminy i byłem zadowolony z nich ( a trenuję 6x w tygodniu )
Szczepan Piątek

Powrót do Sport